Jste do sebe velmi zamilovaní.... Našli jste ideálního muže nebo ženu. Do dvou let spolu žijete nebo se dokonce berete. A najednou se ukáže, že váš partner má jinou ženu. Cizoložství! Jak se to může stát vám, ideálnímu partnerovi? Sex s cizí ženou!

Cizoložství, nevěra, tajný milenec. Neustále o ní slyšíme a čteme a 90 % lidí ji odmítá. Co se ale může stát i vám? To mě nikdy nenapadlo. Odhaduje se však, že nejméně 25 % a dokonce 75 % lidí jednou v životě podvede.

Co je nevěra nebo cizoložství? Pro většinu lidí je to sexuální kontakt mimo jejich běžný vztah, o kterém vědí, že by ho jejich partner nepřijal, kdyby o něm věděl. Podvádění je tedy z definice zákeřný čin. Zdá se, že už není velký rozdíl mezi muži a ženami, oba to dělají stejně. Je velmi pravděpodobné, že se s tím jednoho dne budete muset vyrovnat sami. Partner vás může podvést, nebo to můžete udělat vy sami. Nebo že to dělá někdo z vašich přátel.

Dávejte si však pozor i na další chování, které může ve vztahu vyvolat napětí, jako je flirtování, intimní rozhovory, líbání, fantazírování o někom jiném nebo sledování porna. Tyto věci jsou méně jednoznačné. Někteří lidé si myslí, že je to nevěra, jiní si myslí, že si musíte dát prostor.

Jaký prostor dáváte jeden druhému, abyste mohli prožívat příjemné věci bez partnera, s ostatními nebo bez nich? Je dobré si o tom promluvit hned na začátku vztahu. Pak budete vědět, kolik prostoru máte jeden pro druhého, a nebudete ho muset vyplňovat za svého partnera. Mějte však na paměti, že souhlasit s jednou věcí a zažít to, co se skutečně stane, je rozdíl. Nevíte, jak budete na události reagovat, dokud je neprožijete. A to, jak reagujete, je osobní a jedinečné. Proto je při uzavírání dohod důležité sebeuvědomění a pochopení, že dohody lze revidovat, jakmile si uvědomíte, že pro vás nefungují dobře.

Jak lze toto sebeuvědomění rozvíjet? Můžete se podívat na tuto webovou stránku, která popisuje různé sexuální osobnosti. Tato osobnost se týká toho, co si myslíte, cítíte a děláte v (sexuálním) vztahu s druhou osobou. Jde o vaše přesvědčení, například o monogamii nebo otevřených vztazích, o pocity, jako je strach ze ztráty partnera, žárlivost a hněv, že se vašemu partnerovi líbí někdo jiný. Nebo štěstí, že se váš partner baví s ostatními, protože ho to baví víc. A tato osobnost také řídí vaše chování, často nevědomě.

V dnešním světě je romantický, monogamní vztah stále méně důležitý. Je utopií, že vše, co si v životě přejete, můžete získat od jediného člověka. Otevřený rozhovor o tom, jaký prostor ve vašem vztahu oba potřebujete, je moudrý a na místě. Hodně štěstí!

6de0f3bcec7f22d4fa8cb0cfb7c55a6c